Yandex.Metrics (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Submit
ja: 送信

en: Language
ja: 言語

en: Save
ja: 保存

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Roles
ja: 役割

en: Month
ja: 月

en: Week
ja: 週

en: here
ja: こちら

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Front page
ja: フロントページ

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Cron
ja: cron

en: Usage
ja: 使用方法

en: Others
ja: その他

en: Number of views
ja: 参照回数

en: Authorization
ja: 承認

en: Reports
ja: レポート

en: Phrase
ja: フレーズ

en: Add to every page except the listed pages.
ja: リストに記載したページ以外のすべてのページに加える

en: Add to the listed pages only.
ja: リストに記載したページにのみ加える

en: Role specific tracking settings
ja: 役割固有のトラッキング設定

en: Add tracking for specific roles
ja: トラッキングを加える特定の役割

en: Page specific tracking settings
ja: ページ固有のトラッキング設定

en: Visitors
ja: 訪問者

en: Configuring cron
ja: cronの設定
