Yandex.Metrics (7.x-3.0-beta2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Submit
pt: Enviar

en: Country
pt: País

en: Save
pt: Salvar

en: Roles
pt: Papéis

en: Month
pt: Mês

en: Week
pt: Semana

en: here
pt: aqui

en: Gender
pt: Gênero

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Digite uma URL do Drupal por linha. O asterisco (*) serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Sources
pt: Fontes

en: Today
pt: Hoje

en: Yesterday
pt: Ontem

en: Hours
pt: Horas

en: Usage
pt: Uso

en: Others
pt: Outros

en: Authorization
pt: Autorização

en: Reports
pt: Relatórios

en: Dates
pt: Datas

en: Add to every page except the listed pages.
pt: Adicionar à todas as páginas exceto nas páginas listadas.

en: Add to the listed pages only.
pt: Adicionar somente às páginas listadas.

en: Role specific tracking settings
pt: Configurações de rastreamento específicas por papel

en: Add tracking for specific roles
pt: Adicionar um controle para papéis específicos

en: Page specific tracking settings
pt: Configurações específicas de rastreamento de página

en: Visitors
pt: Visitantes

en: Page Views
pt: Visualizações de páginas
