Yandex.Metrics (7.x-3.2) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Submit
ro: Trimite

en: Country
ro: Ţară

en: Save
ro: Salvare

en: Roles
ro: Roluri

en: Month
ro: Lună

en: Week
ro: Săptămână

en: here
ro: aici

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Sources
ro: Surse

en: Today
ro: Azi

en: Usage
ro: Utilizare

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Dates
ro: Date

en: Visitors
ro: Vizitatori
