Year field (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Default
fi: Oletus

en: Year
fi: Vuosi

en: Fields
fi: Kentät

en: Now
fi: Nyt

en: The Strtotime default value is invalid.
fi: Strtotime oletusarvo on epäkelpo.

en: Relative
fi: Suhteellinen

en: Start year
fi: Aloittava vuosi

en: End year
fi: Lopettava vuosi

en: Default values
fi: Oletusarvot

en: Relative default value
fi: Suhteellinen oletuspäivämäärä

en: Default date
fi: Oletuspäivämäärä

en: No default value
fi: Ei oletusarvoa

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
fi: Kuvaa päivämäärä suhteessa tämänhetkiseen päivään, esimerkiksi '+90 päivää' (kentän luontipäivämäärästä 90 päivää tulevaisuuteen) tai '+1 Lauantai' (seuraava lauantai). Lisätietoja saat !strtotime.
