Year field (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Default
fr: Par défaut

en: Year
fr: Année

en: Fields
fr: Champs

en: Now
fr: Maintenant

en: The Strtotime default value is invalid.
fr: La valeur Strtotime par défaut est invalide

en: Relative
fr: Relatif

en: Start year
fr: Année de début

en: End year
fr: Année de fin

en: Default values
fr: Valeurs par défaut

en: Relative default value
fr: Valeur par défaut relative

en: Default date
fr: Date par défaut.

en: No default value
fr: Pas de valeur par défaut

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
fr: Décrire une heure par rapport au jour courant, par exemple '+90 days' (90 jours depuis la création du champ) ou '+1 Saturday' (samedi prochain). Voir !strtotime pour plus de détails.
