Year field (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Default
nl: Standaard

en: Year
nl: Jaar

en: Fields
nl: Velden

en: Now
nl: Nu

en: The Strtotime default value is invalid.
nl: De Strtotime standaardwaarde is ongeldig.

en: Relative
nl: Relatief

en: Start year
nl: Beginjaar:

en: End year
nl: Eind jaar:

en: Default values
nl: Standaardwaarden

en: Relative default value
nl: Relatieve standaardwaarde

en: Default date
nl: Standaarddatum

en: No default value
nl: Geen standaardwaarde

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
nl: Beschrijf de tijd ten opzichte van de betreffende dag (in het Engels), zoals '+90 days' (90 dagen later) of '+1 Saturday' (aanstaande zaterdag). Zie !strototime voor meer details.
