Year field (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Default
oc: Per defaut

en: Year
oc: Annada

en: Fields
oc: Camps

en: Now
oc: Ara

en: The Strtotime default value is invalid.
oc: La valor Strtotime per defaut es invalida

en: Relative
oc: Relatiu

en: Default values
oc: Valara per defaut

en: Relative default value
oc: Valor per defaut relativa

en: Default date
oc: Data per defaut.

en: No default value
oc: Pas de valor per defaut

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
oc: Décrire una ora per rapport al jorn corrent, per exemple '+ 90 days' (90 jorns dempuèi la creacion del camp) o '+1 Saturday' (samedi prochain). Veire !strtotime per mai de detalhs.
