Year field (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: Year
ru: Год

en: Fields
ru: Поля

en: Now
ru: Сейчас

en: The Strtotime default value is invalid.
ru: Значение по умолчанию для strtotime задано неверно

en: Relative
ru: Относительное

en: Start year
ru: Начальный год

en: End year
ru: Конечный год

en: Default values
ru: Значения по умолчанию

en: Relative default value
ru: Относительное значение по умолчанию

en: Default date
ru: Дата по умолчанию

en: No default value
ru: Нет значения по умолчанию

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
ru: Укажите время относительно текущего дня. Например: "+90 days" (90 дней со дня создания поля) или "+1 Saturday" (следующая суббота). Прочтите !strtotime для более полной информации.
