Year field (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: Year
tr: Yıl

en: Fields
tr: Alanlar

en: Now
tr: Şimdi

en: Relative
tr: Göreceli

en: Default values
tr: Varsayılan değerler

en: Relative default value
tr: Göreceli varsayılan değer

en: Default date
tr: Varsayılan tarih

en: No default value
tr: Varsayılan değer yok

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
tr: "+90 gün" (alanın oluşturulduğu günden itibaren 90 gün) veya "+1 Cumartesi" (sonraki Cumartesi) gibi geçerli güne göre bir saat tanımlayın. Daha fazla ayrıntı için bkz. !strtotime.
