Year field (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: Default
cs: Výchozí

en: Year
cs: Rok

en: Fields
cs: Pole

en: Now
cs: Nyní

en: The Strtotime default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime je neplatná.

en: Relative
cs: Relativní

en: Start year
cs: Počáteční rok

en: End year
cs: Konečný rok

en: Default values
cs: Výchozí hodnoty

en: Relative default value
cs: Relativní výchozí hodnota

en: Default date
cs: Výchozí datum

en: No default value
cs: Žádná výchozí hodnota

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
cs: Popište čas s odkazem na aktuální den, jako '+90 days' (90 dní ode dne, kdy bylo pole vytvořeno) nebo '+1 Saturday' (příští sobota). Viz !strtotime pro více informací.
