Year field (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (13 entries)

en: Default
es: Por defecto

en: Year
es: Año

en: Fields
es: Campos

en: Now
es: Ahora

en: The Strtotime default value is invalid.
es: El valor por defecto de Srttotime es inválido

en: Relative
es: Relativo

en: Start year
es: Año de inicio

en: End year
es: Año de finalización

en: Default values
es: Valores predeterminados

en: Relative default value
es: Valor predeterminado relativo

en: Default date
es: Fecha predeterminada

en: No default value
es: Sin valor predeterminado

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
es: Describe una fecha relativa al día actual, por ejemplo '+90 days' (90  días desde el día que se crea el campo) o '+1 Saturday' (el próximo Sábado). Ver !strtotime para más detalles.
