Year field (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Year
hu: Év

en: Fields
hu: Mezők

en: Now
hu: Most

en: The Strtotime default value is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke érvénytelen.

en: Relative
hu: Relatív

en: Start year
hu: Kezdőév

en: End year
hu: Záróév

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Relative default value
hu: Relatív alapértelmezés szerinti érték

en: Default date
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: No default value
hu: Nincs alapértelmezés szerinti dátum

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
hu: Egy adott időpont megadása hivatkozással a mai naphoz képest. Például: „+90 days” a mező létrehozásától másfél hónap, vagy „+1 Saturday” a következő szombatig. Bővebb részletek itt: !strtotime
