Year field (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Default
pl: Domyślny

en: Year
pl: Rok

en: Fields
pl: Pola

en: Now
pl: Teraz

en: The Strtotime default value is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime nie jest prawidłowa.

en: Relative
pl: Względne

en: Start year
pl: Rok początkowy

en: End year
pl: Rok końcowy

en: Default values
pl: Wartości domyślne

en: Relative default value
pl: Domyślna wartość względna

en: Default date
pl: Data domyślna

en: No default value
pl: Brak wartości domyślnej

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
pl: Opisz czas przez odniesienie do bieżącego dnia, jak '+90 days' (90 dni od dnia, w którym utworzono to pole) lub '+1 Saturday' (następna Sobota). Zobacz !strtotime.
