Year field (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Default
sv: Förvald

en: Year
sv: År

en: Fields
sv: Fält

en: Now
sv: Nu

en: The Strtotime default value is invalid.
sv: Det förvalda värdet för Strtotime är ogiltigt.

en: Relative
sv: Relativt

en: Start year
sv: Startår

en: End year
sv: Slutår

en: Default values
sv: Förvalda värden

en: Relative default value
sv: Relativt förvalt värde

en: Default date
sv: Förvalt datum

en: No default value
sv: Inget förvalt värde

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
sv: Beskriv en tid som referens till den nuvarande dagen, såsom "+90 days" (90 dagar från den dag då fältet skapades), eller "+1 Saturday" (den nästa lördagen). Se !strtotime för fler detaljer.
