Year field (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Default
uk: Базово

en: Year
uk: Рік

en: Fields
uk: Поля

en: Now
uk: Зараз

en: The Strtotime default value is invalid.
uk: Базове значення Strtotime є невірним.

en: Relative
uk: Відносний

en: Start year
uk: Початковий рік

en: End year
uk: Кінцевий рік

en: Default values
uk: Базові значення

en: Relative default value
uk: Відносне базове значення

en: Default date
uk: Базова дата

en: No default value
uk: Немає базового значення

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
uk: Час по відношенню до поточної дати, наприклад '+90 days' (90 днів від дня створення поля) чи  '+1 Saturday' ( наступна субота). Детальніше дивіться !strtotime.
