YellowCube (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Development
id: Pengembangan

en: Cancel
id: Batal

en: Currency
id: Mata uang

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Test
id: uji

en: Save
id: Simpan

en: Method
id: Metode

en: Display title
id: Judul tampilan

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Machine name: @name
id: Nama mesin: @name

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
id: Menemukan kesalahan ketika memproses @operation dengan argumen : @args
