YouTube Field (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: YouTube settings
nl: YouTube-instellingen

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Administer YouTube field
nl: YouTube-field beheren

en: Set default configurations for YouTube field settings.
nl: Standaardinstellingen voor YouTube Field instellen.

en: Show suggested videos when the video finishes
nl: Voorgestelde video's weergeven wanneer de video is afgelopen

en: Enable privacy-enhanced mode
nl: Privacymodus inschakelen

en: Use old embed code (Flash)
nl: Oude embed-code gebruiken (flash)

en: YouTube thumbnail directory
nl: YouTube-miniatuur map

en: YouTube video
nl: YouTube-video

en: A video hosted on YouTube.
nl: Een video gehost op YouTube.

en: Please provide a valid YouTube URL.
nl: Voer een geldige YouTube-URL in.

en: YouTube thumbnail
nl: YouTube-miniatuur

en: YouTube video size
nl: YouTube-videogrootte

en: YouTube video: @size
nl: YouTube-video: @size

en: YouTube video: 450px by 315px
nl: YouTube-video: 450px bij 315px

en: Enter the YouTube URL (or Embed code). Valid URL formats include: http://www.youtube.com/watch?v=1SqBdS0XkV4, http://youtu.be/1SqBdS0XkV4
nl: Voer de YouTube-URL (of embed-code) in. Geldige URL-formaten: http://www.youtube.com/watch?v=1SqBdS0XkV4, http://youtu.be/1SqBdS0XkV4

en: This is your YouTube ID:
nl: Dit is uw YouTube ID:

en: Failed to create YouTube thumbnail directory: %dir
nl: Het aanmaken van de map voor YouTube-miniaturen %dir is mislukt.

en: YouTube Field
nl: YouTube-veld

en: Provides an YouTube widget for fields.
nl: Biedt een YouTube-widget voor velden.
