Youtube uploader (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Remove
fr: Retirer

en: Password
fr: Mot de passe

en: Email
fr: Courriel

en: Original image
fr: Image originale

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: here
fr: ici

en: Display title
fr: Afficher le titre

en: People
fr: Personnes

en: Video
fr: Vidéo

en: Not Found
fr: Non trouvé

en: News
fr: Nouvelles

en: --select--
fr: --Sélectionner--

en: Games
fr: Matchs

en: Education
fr: Éducation

en: Enable <em>Display</em> field
fr: Activer le champ <em>Affichage</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
fr: L'option d'affichage permet aux utilisateurs de choisir si un fichier doit être affiché lors de la visualisation du contenu.

en: Image style
fr: Style d'image

en: Default tags
fr: Étiquettes par défaut

en: Default description
fr: Description par défaut

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Choose a file
fr: Choisir un fichier

en: Animals
fr: Animaux
