Youtube uploader (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Remove
pt: Remover

en: Public
pt: Público(a)

en: Password
pt: Senha

en: Original image
pt: Imagem original

en: API Key
pt: Chave de API

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Media
pt: Mídia

en: here
pt: aqui

en: Display title
pt: Exibir título

en: People
pt: Pessoas

en: Not Found
pt: Não encontrado

en: News
pt: Notícias

en: Entertainment
pt: Entretenimento

en: Music
pt: Música

en: Education
pt: Educação

en: Enable <em>Display</em> field
pt: Habilitar campo <em>Exibição</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
pt: A opção de exibição permite ao usuário escolher se um arquivo deve ser exibido ao visualizar o conteúdo.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Choose a file
pt: Escolha um arquivo

en: Animals
pt: Animais
