Youtube uploader (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Remove
it: Elimina

en: Public
it: Pubblico

en: Country
it: Paese

en: Upload
it: Carica

en: Original image
it: Immagine originale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: here
it: qui

en: Display title
it: Titolo mostrato

en: Status report
it: Resoconto sullo stato

en: Enable <em>Display</em> field
it: Abilita il campo <em>Mostra</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
it: L'opzione visualizza permette agli utenti di scegliere se un file deve essere mostrato quando si guarda un contenuto.

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Choose a file
it: Scegli un file
