Youtube uploader (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Remove
ja: 削除

en: Public
ja: パブリック

en: Country
ja: 国

en: Upload
ja: アップロード

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: here
ja: こちら

en: Display title
ja: タイトルを表示

en: Video
ja: ビデオ

en: Status report
ja: サイトの状態

en: YouTube settings
ja: YouTubeの設定

en: Application name
ja: アプリケーション名

en: Enable <em>Display</em> field
ja: <strong>表示</strong>フィールドを有効にする

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
ja: 表示オプションを使うと、コンテンツを表示する際、ファイルが表示されるかどうかをユーザーが選択できます。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: YouTube video size
ja: YouTube 動画のサイズ
