Youtube uploader (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: Remove
pt: Remover

en: Country
pt: País

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Original image
pt: Imagem original

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Display title
pt: Título da exibição

en: Video
pt: Vídeo

en: Status report
pt: Relatório de estado

en: Enable <em>Display</em> field
pt: Ativar campo <em>Exibição</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
pt: A opção de exibição permite aos utilizadores definir se um ficheiro deve ser mostrado quando estiverem a ver o conteúdo.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Choose a file
pt: Escolha um ficheiro
