Youtube uploader (7.x-2.2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Public
id: Publik

en: Country
id: Negara

en: Upload
id: Unggah

en: Client ID
id: ID Klien

en: Original image
id: Gambar asli

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: here
id: di sini

en: Display title
id: Judul tampilan

en: Status report
id: Laporan status

en: Enable <em>Display</em> field
id: Hidupkan field <em>Tampilan</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
id: Opsi tampilan memungkinkan pengguna untuk memilih apakah berkas harus ditampilkan saat menampilkan konten.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Choose a file
id: Pilih file
