Youtube uploader (7.x-2.0) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Remove
ro: Elimină

en: Country
ro: Țară

en: Upload
ro: Încarcă

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: here
ro: aici

en: Display title
ro: Afișează titlul

en: Status report
ro: Raport de situație

en: Enable <em>Display</em> field
ro: Activați câmpul de <em>Afișare</em>

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
ro: Opțiunea de afișare permite utilizatorilor să aleagă dacă un fișier ar trebui arătat când conținutul este vizualizat.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Choose a file
ro: Alege un fișier
