Youtube uploader (7.x-2.2) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Remove
tr: Kaldır

en: Public
tr: Açık

en: Country
tr: Ülke

en: Upload
tr: Yükle

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: here
tr: buraya

en: Display title
tr: Görünen başlık

en: Status report
tr: Durum raporu

en: Application name
tr: Uygulama adı

en: Enable <em>Display</em> field
tr: <em>Gösterim</em> alanını etkinleştir

en: The display option allows users to choose if a file should be shown when viewing the content.
tr: Görünüm seçeneği kullanıcıların içeriği görüntülerken bir dosyanın gösterilip gösterilmeyeceğini seçmelerine izin verir.

en: Image style
tr: Resim stili

en: Default tags
tr: Ön tanımlı etiketler

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Choose a file
tr: Bir dosya seç
