Yr Weatherdata (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Delete
fr: Supprimer

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: On
fr: Activé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Region
fr: Région

en: Off
fr: Désactivé

en: Location
fr: Emplacement

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: Table
fr: Tableau

en: Knots
fr: Nœuds

en: City
fr: Ville

en: Add location
fr: Ajouter un emplacement

en: Delete location
fr: Supprimer l'emplacement

en: English
fr: Anglais

en: Sorting
fr: Tri

en: Paging
fr: Pagination

en: 12 hours
fr: 12 heures

en: 24 hours
fr: 24 heures

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.

en: No grouping
fr: Pas de regroupement

en: Forecast
fr: Prévision

en: One hour
fr: Une heure

en: Upcoming
fr: Prochainement

en: Grouping
fr: Regroupement

en: Three hours
fr: Trois heures

en: Multiple blocks
fr: Blocs multiples

en: Sunrise:
fr: Lever de soleil :

en: Sunset:
fr: Coucher de soleil :

en: Municipality
fr: Municipalité

en: Following days
fr: Jours suivants
