YubiKey (7.x-2.0) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Subject
bn: বিষয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Password field is required.
bn: পাসওয়ার্ড ফিল্ডটি অত্যাবশ্যক।

en: Username or e-mail address
bn: ব্যবহারকারীর নাম (ইউজারনেম) অথবা ই-মেইল ঠিকানা
