YubiKey (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: user
da: bruger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Subject
da: Emne

en: Available variables are:
da: Tilgængelige variable er:

en: Password
da: Adgangskode

en: Settings
da: Indstillinger

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Recipients
da: Modtagere

en: You must enter one or more recipients.
da: Du skal indtaste en eller flere modtagere.

en: API key
da: API-nøgle

en: Blocked
da: Blokeret

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Login attempt failed for %user.
da: Login-forsøg mislykkedes for %user.

en: Activate
da: Aktivér

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
da: Eksempel: "webmaster@example.com" eller "salg@example.com". For at angive flere modtagere skal du adskille e-mail-adresserne med komma.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
da: %recipient er ikke en gyldig e-mail-adresse.

en: Password field is required.
da: Adgangskoden er obligatorisk.

en: Username or e-mail address
da: Brugernavn eller e-mail-adresse

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
da: %name findes ikke som brugernavn eller e-mail-adresse.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
da: Yderligere instruktioner er sendt til din e-mail-adresse.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
da: Navnet %name er registreret med en reserveret e-mail-adresse og kan derfor ikke logge ind.

en: I forgot my password
da: Jeg har glemt min adgangskode
