YubiKey (7.x-2.1) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: Body
cs: Text

en: user
cs: uživatel

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Subject
cs: Předmět

en: Available variables are:
cs: Dostupné proměnné jsou:

en: Password
cs: Heslo

en: Settings
cs: Nastavení

en: Active
cs: Aktivní

en: Block
cs: Blok

en: Recipients
cs: Příjemci

en: You must enter one or more recipients.
cs: Je třeba zadat příjemce

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Authentication
cs: Ověření

en: Login attempt failed for %user.
cs: Neúspěšný pokus o přihlášení %user.

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
cs: Příklad: 'webmaster@stranka.cz' nebo 'obchod@stranka.cz'. Chcete-li určit více příjemců, oddělte e-mailové adresy čárkou.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
cs: Zadaná adresa %recipient není platná.

en: Password field is required.
cs: Heslo je vyžadováno.

en: Username or e-mail address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
cs: Je nám líto, ale %name není platné uživatelské jméno ani e-mailová adresa.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na Váš e-mail byly odeslány další instrukce.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
cs: Přihlášení nemůže být provedeno, protože jméno %name je registrováno pod již rezervovanou e-mailovou adresou.
