YubiKey (7.x-2.1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: user
fa: کاربر

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Subject
fa: موضوع

en: Available variables are:
fa: متغیرهای موجود عبارتند از:

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: You must enter one or more recipients.
fa: شما باید یک یا چند گیرنده وارد کنید.

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Login attempt failed for %user.
fa: تلاش %user برای ورود با شکست مواجه شد.

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
fa: مثال: 'webmaster@example.com' یا 'sales@example.com,support@example.com'. برای اینکه چند آدرس را به عنوان گیرنده مشخص نمایید، آنها را با کاما (,) از هم جدا نمایید.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
fa: %recipient یک نشانی پست الکترونیک معتبر نیست.

en: Password field is required.
fa: فیلد گذرواژه اجباری است.

en: Username or e-mail address
fa: نام کاربری یا نشانی پست الکترونیک

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
fa: با عرض پوزش، %name به عنوان یک نام کاربر یا یک نشانی پست الکترونیک شناسایی نگردید.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
fa: راهنمایی‌های بعدی به نشانی پست الکترونیکی شما فرستاده شد.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
fa: %name با استفاده از یک آدرس پست الکترونیک رزرو شده ثبت نام نموده است لذا نمی‌تواند وارد شود.
