YubiKey (7.x-2.1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Body
fr: Corps

en: user
fr: utilisateur

en: Reset to defaults
fr: Revenir aux valeurs par défaut

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Available variables are:
fr: Les variables disponibles sont :

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Recipients
fr: Destinataires

en: You must enter one or more recipients.
fr: Vous devez saisir un ou plusieurs destinataires.

en: API key
fr: Clé d'API

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Not Installed
fr: Non installé

en: Authentication
fr: Authentification

en: Login attempt failed for %user.
fr: Échec de connexion pour %user.

en: Activate
fr: Activer

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
fr: Exemple : « webmestre@votresite.com » ou « commercial@votresite.com,support@votresite.com ». Pour saisir plusieurs destinataires, séparez chaque adresse électronique par une virgule.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
fr: %recipient n'est pas une adresse de courriel valide.

en: Password field is required.
fr: Le champ mot de passe est requis.

en: Username or e-mail address
fr: Nom d'utilisateur ou adresse électronique.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
fr: Désolé, %name n'est reconnu ni comme un nom d'utilisateur ni comme une adresse e-mail.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
fr: Des instructions détaillées ont été envoyées à votre adresse électronique.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
fr: Le nom %name est enregistré en utilisant un courriel réservé. Il ne lui est donc pas permis d'accéder au site.

en: I forgot my password
fr: J'ai oublié mon mot de passe
