YubiKey (7.x-2.2) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Body
hr: Sadržaj

en: user
hr: korisnik

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Subject
hr: Naziv

en: Available variables are:
hr: Dostupne varijable su:

en: Password
hr: Lozinka

en: Settings
hr: Postavke

en: Active
hr: Aktivno

en: Block
hr: Blok

en: Recipients
hr: Primatelji

en: You must enter one or more recipients.
hr: Morate unijeti jednog ili više primatelja.

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Login attempt failed for %user.
hr: Neuspjeo pokušaj prijave od %user.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
hr: Npr: 'webmaster@example.com' ili 'sales@example.com, support@example.com'. Da navedete više primatelja, odvojite svaku e-mail adresu zarezom.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
hr: %recipient nije valjana adresa e-pošte.

en: Password field is required.
hr: Lozinka je nužna.

en: Username or e-mail address
hr: Korisničko ime ili adresa e-pošte

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
hr: Oprostite, %name nije prepoznato kao korisničko ime ili adresa e-pošte.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Daljnje upute poslane su na adresu vaše e-pošte.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
hr: Korisničko ime %name je registrirano sa rezerviranom e-mail adresom i zato se ne možete prijaviti u sustav.
