YubiKey (7.x-2.2) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Body
ja: 本文

en: user
ja: ユーザー

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Subject
ja: 件名

en: Available variables are:
ja: <br>
    利用可能な変数:

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Recipients
ja: 受信者

en: You must enter one or more recipients.
ja: 1人以上の受信者の入力が必須です。

en: Blocked
ja: ブロック

en: Not Installed
ja: 未インストール

en: Authentication
ja: 認証

en: Login attempt failed for %user.
ja: %user さんがログインに失敗しました。

en: Activate
ja: 有効化

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
ja: このカテゴリーのメールを受信するアドレスを入力してください。 複数の受信者を指定する場合は、コンマで区切って入力してください。<br />例： 'webmaster@example.com' 、 'sales@example.com,support@example.com'

en: %recipient is an invalid e-mail address.
ja: %recipient は無効なメールアドレスです。

en: Password field is required.
ja: パスワードフィールドの入力は必須です。

en: Username or e-mail address
ja: ユーザー名またはメールアドレス

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
ja: %name はユーザー名やメールアドレスとして認識できません。

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ja: あなたのメールアドレスへ、パスワード初期化用のご案内を送信いたしました。

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
ja: ユーザー名 %name は予約されたメールアドレスを使用して登録されました。 そのため、ログインすることはできません。
