YubiKey (7.x-2.2) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: user
uk: користувач

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Subject
uk: Тема

en: Available variables are:
uk: Доступні змінні:

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: You must enter one or more recipients.
uk: Ви повинні вказати хоча б одного одержувача.

en: API key
uk: Ключ API

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Login attempt failed for %user.
uk: Невдала спроба входу для користувача %user.

en: Activate
uk: Задіяти

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
uk: Приклад: 'webmaster@example.com' або 'sales@example.com,support@example.com'. Щоб визначити кількох отримувачів розділіть e-mail адреси комами.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
uk: %recipient є неприпустимою адресою електронної пошти.

en: URL #1
uk: URL-адреса #1

en: URL #2
uk: URL-адреса #2

en: URL #3
uk: URL-адреса #3

en: URL #4
uk: URL-адреса #4

en: URL #5
uk: URL-адреса #5

en: Password field is required.
uk: Поле "Пароль" є обов'язковим.

en: cURL library
uk: Бібліотека cURL

en: Username or e-mail address
uk: Ім’я користувача або адреса електронної пошти

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
uk: Вибачте, %name не розпізнане як ім'я користувача або e-mail адреса.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
uk: Подальші інструкції вислані за вашою адресою електронної пошти.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
uk: Ім'я %name зареєстроване з використанням зарезервованого e-mail адреси й тому вхід неможливий.

en: The URL #%d %url is not valid.
uk: URL-адреса #%d %url — недійсна.
