YubiKey (7.x-2.3) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: user
is: notandi

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Available variables are:
is: Tiltækar breytur eru:

en: Password
is: Lykilorð

en: Settings
is: Stillingar

en: Active
is: Virkt

en: Block
is: Blokk

en: Recipients
is: Viðtakendur

en: You must enter one or more recipients.
is: Þú verður að setja inn einn eða fleiri viðtakendur.

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Login attempt failed for %user.
is: Innskráning mistókst hjá %user.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
is: %recipient er ógilt netfang.

en: Password field is required.
is: Það verður að velja lykilorð.

en: Username or e-mail address
is: Notandanafn eða tölvupóstfang

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
is: Því miður finnst %name hvorki sem netfang né notandanafn.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
is: Nánari leiðbeiningar hafa verið sendar á netfangið þitt.
