YubiKey (7.x-2.3) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: user
nl: gebruiker

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Available variables are:
nl: Beschikbare variabelen zijn:

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: You must enter one or more recipients.
nl: Geef één of meer ontvangers op.

en: API key
nl: API-sleutel

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Login attempt failed for %user.
nl: Login mislukt voor %user.

en: Activate
nl: Activeer

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
nl: Bijvoorbeeld:'webmaster@example.com' of 'sales@example.com,support@example.com'. Meerdere ontvangende e-mailadressen worden door een komma gescheiden.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
nl: %recipient is een ongeldig e-mailadres.

en: Password field is required.
nl: Wachtwoord is verplicht.

en: Username or e-mail address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
nl: %name is op deze website niet bekend.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
nl: Verdere instructies zijn verstuurd naar uw e-mailadres.
