Zeitgeist (7.x-1.1-beta1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Type
id: Jenis

en: more
id: selengkapnya

en: Search
id: Pencarian

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Always
id: Selalu

en: Never
id: Tidak pernah

en: Count
id: Jumlah

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Undefined
id: Tak didefiniskan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: HTML List
id: Daftar HTML

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
