Zeitgeist (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Type
it: Tipo

en: more
it: altro

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Display mode
it: Modalità di visualizzazione

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: Count
it: Numero

en: Desc
it: Disc

en: Authenticated users
it: Utenti autenticati

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: Undefined
it: Non definito

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: HTML List
it: Lista HTML

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -
