Zeitgeist (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: more
pt: mais

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: Display mode
pt: Modo de exibição

en: Always
pt: Sempre

en: Never
pt: Nunca

en: Count
pt: Contar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Authenticated users
pt: Usuários autenticados

en: Defaults
pt: Padrões

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Undefined
pt: Indefinido

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: HTML List
pt: Lista HTML

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente
