Zeitgeist (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Type
fa: نوع

en: more
fa: بیشتر

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Always
fa: همیشه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Count
fa: شمارش

en: Desc
fa: نزولی

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: HTML List
fa: فهرست HTML

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
