Zen (7.x-5.4) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: new
fa: جدید

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: updated
fa: به‌روز شد

en: Help
fa: راهنما

en: Layout
fa: آرایش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Theme development settings
fa: تنظیمات توسعه پوسته

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
