Zen (7.x-6.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: new
hi: नवीन

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: updated
hi: अद्यतन

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Help
hi: मदद

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: You are here
hi: आप यहाँ हैं

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Layout settings
hi: अभिन्यास स्थापन

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
