Zen (7.x-6.0-beta2) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: new
pt: novo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: updated
pt: atualizado

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Help
pt: Ajuda

en: Main
pt: Principal

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Display breadcrumb
pt: Mostrar navegação estrutural

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: You are here
pt: Está aqui

en: Permalink
pt: Ligação permanente

en: Layout settings
pt: Definições da disposição

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Theme development settings
pt: Desenvolvimento de configurações modelo

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Submetido por !username em !datetime

en: (active tab)
pt: (separador ativo)

en: Status message
pt: Mensagem de estado

en: Highlighted
pt: Destacado
