Zen (7.x-6.0-rc1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Comments
uk: Коментарі

en: new
uk: новий

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: updated
uk: оновлено

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Help
uk: Довідка

en: Main
uk: Головна

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Breadcrumb settings
uk: Налаштування рядка навіґації

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Breadcrumb separator
uk: Роздільник рядка навіґації

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Permalink
uk: Постійне посилання

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Only in admin section
uk: Тільки в адміністративному розділі

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
uk: Тільки текст. Не забудьте додати пробіли.

en: Theme development settings
uk: Налаштування розробки теми

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Navigation bar
uk: Панель навіґації

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: (active tab)
uk: (активна вкладка)

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Columns: 1
uk: Колонки: 1

en: Columns: 3
uk: Колонки: 3

en: !username replied on !datetime
uk: !username відповів !datetime

en: The directory "!directory" was not found.
uk: Каталог "!directory" не знайдено.
