Zen (7.x-6.0-rc3) - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Comments
ar: التعليقات

en: new
ar: جديد

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: updated
ar: التحديث

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Highlighted
ar: مبرز
