Zen (7.x-6.0-rc3) - en to no translation catalogue (50 entries)

en: Home
no: Hjem

en: Content
no: Innhold

en: Comments
no: Kommentarer

en: new
no: ny

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: updated
no: oppdatert

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Help
no: Hjelp

en: Header
no: Topptekst

en: Footer
no: Bunntekst

en: Add new comment
no: Skriv ny kommentar

en: Breadcrumb settings
no: Innstillinger for navigasjonssti

en: Display breadcrumb
no: Vis navigasjonssti

en: Breadcrumb separator
no: Skilletegn mellom elementer i navigasjonsstien

en: Show home page link in breadcrumb
no: Vis lenke til hjemmesiden i navigasjonsstien

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
no: Legg til skilletegn på slutten av navigasjonsstien

en: Unpublished
no: Upublisert

en: You are here
no: Du er her

en: Permalink
no: Permanent lenke

en: Layout settings
no: Layoutinnstillinger

en: Error message
no: Feilmelding

en: Warning message
no: Varselmelding

en: Primary tabs
no: Primærfaner

en: Secondary tabs
no: Sekundærfaner

en: Only in admin section
no: Bare på administrasjonsidene

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
no: Bare tekst. Ikke glem mellomrom.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
no: Nyttig når navigasjonsstien plasseres rett foran overskrifta.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
no: Tilføy innholdsoverskriften til enden av navigasjonsstien

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
no: Nyttig når navigasjonsstien ikke er plassert rett foran overskriften.

en: Theme development settings
no: Innstillinger for utvikling av utseendemal

en: For easier theme development, the theme registry is being rebuilt on every page request. It is <em>extremely</em> important to <a href="!link">turn off this feature</a> on production websites.
no: For enklere utvikling av utseendemaler blir registeret for utseendemaler gjenoppbygget for hver sideforespørsel. Det er <em>veldig</em> viktig å <a href="!link">slå av denne funksjonen</a> på nettsteder som er tilgjengelige for omverden.

en: First sidebar
no: Første sidestolpe

en: Second sidebar
no: Andre sidestolpe

en: Main menu
no: Hovedmeny

en: Page top
no: Sidetopp

en: Page bottom
no: Sidebunn

en: Navigation bar
no: Navigasjonslinje

en: Submitted by !username on !datetime
no: Skrevet av !username !datetime

en: (active tab)
no: (aktiv fane)

en: Status message
no: Statusmelding

en: Highlighted
no: Uthevet

en: Add HTML5 and responsive scripts and meta tags to every page.
no: Legg til HTML5 og responsive skript og meta-tagger til hver side.

en: Add meta tags to support responsive design on mobile devices.
no: Legg til meta-tagger for å støtte responsiv utforming på mobile enheter.

en: !username replied on !datetime
no: !username svarte den !datetime

en: Accessibility and support settings
no: Tilgjengelighet og støtte-innstillinger

en: Anchor ID for the “skip link”
no: Anker-ID til “hoppe-til-lenken”

en: Text for the “skip link”
no: Tekst til “hoppe-til-lenken”

en: For example: <em>Jump to navigation</em>, <em>Skip to content</em>
no: For eksempel: <em>Hopp til navigasjon</em>, <em>Hopp til innhold</em>

en: Add HTML5 shim JavaScript to add support to IE 6-8.
no: Legg til HTML5 shim JavaScript for å legge til støtte i IE 6-8.
