Zen (7.x-6.0-rc5) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Home
is: Heim

en: Content
is: Innihald

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: new
is: nýggj

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: updated
is: dagført

en: Preview
is: Undansýning

en: Help
is: Hjálp

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: You are here
is: Tú ert her

en: Permalink
is: Permaleinki

en: Error message
is: Feilboð

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: First sidebar
is: Fyrsti síðubjálki

en: Submitted by !username on !datetime
is: Latið inn hevur !username hin !datetime

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)

en: Status message
is: Støðuboð
