Zen (7.x-6.0-rc6) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: new
it: nuovo

en: Yes
it: Sì

en: updated
it: aggiornato

en: Preview
it: Anteprima

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
it: Solo testo. Non dimenticare di includere gli spazi.

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato
