Zen (7.x-6.0-rc7) - en to hr translation catalogue (27 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Content
hr: Sadržaj

en: Comments
hr: Komentari

en: new
hr: novo

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: updated
hr: osvježeno

en: Preview
hr: Pregled

en: Help
hr: Pomoć

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Add new comment
hr: Dodaj komentar

en: You are here
hr: Vi ste ovdje

en: Permalink
hr: Trajna veza

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: First sidebar
hr: Prvi stupac

en: Main menu
hr: Glavni izbornik

en: Page top
hr: Vrh stranice

en: Page bottom
hr: Dno stranice

en: Submitted by !username on !datetime
hr: <span class="uname">!username</span> !datetime

en: (active tab)
hr: (aktivna oznaka)

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Highlighted
hr: Istaknuto
