Zen (7.x-6.0) - en to ro translation catalogue (30 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Comments
ro: Comentarii

en: new
ro: nou

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: updated
ro: actualizat

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Layout settings
ro: Setările de aspect

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Columns: 1
ro: Coloane: 1

en: Columns: 3
ro: Coloane: 3
